Roar Dance

02.11 we wszystkich grupach odbyły się warsztaty taneczne Roar Dance – obudź w sobie lwa, jako pierwsze działanie z Projektu z zakresu Profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii „Kreatywny przedszkolak sposobem na życie bez nałogów”.

W tym miesiącu na zajęciach Roar Dance ważnym bohaterem naszej historii jest papuga, która nie lata. Nie lata nie dlatego, że nie ma skrzydeł, ona nie wierzy w siebie, nie wierzy, że potrafi to zrobić. Papuga usłyszała kiedyś, że nie ma talentu do latania i na pewno nie uda jej się tego zrobić. Uwierzyła w to! Podczas tej historii to dzieci  pomagają papudze odkrywać jej wartość, poznawać mocne i słabe strony, budować poczucie własnej wartości i akceptacji siebie – właśnie takiej jaka jest.

Papuga dzięki: wzmacniającym komunikatom „poradzisz sobie” „dasz radę”; wsparciu, przyjaźni, poczuciu, że ktoś jest obok i w nią wierzy; świadomości, że upadki wcale nie oznaczają, że jestem bezwartościowa, upadki uczą mnie jak stawać się silniejszą!

Uwierzy w siebie i poleci – tak jak nikt nigdy nie latał!