List Prezydenta Miasta Suwałk do przedszkolaków, rodziców, nauczycieli i kadry pracującej w przedszkolu.

Drogie Dzieci!

Przedszkole to bardzo ważny etap w życiu każdego z Was, to czas beztroskiej zabawy, odkrywania świata, poznawania jego tajemnic. W przedszkolu  zawiązujecie pierwsze przyjaźnie, uczycie się wzajemnego szacunku i współpracy. Życzę Wam abyście wykorzystali ten czas jak najlepiej, to piękne chwile, które często będą powracały w Waszych wspomnieniach jak będziecie już dorośli. Pamiętajcie-bycie Przedszkolakiem do wielka duma! Nie musicie się spieszyć – świat dorosłych na Was poczeka.                                 

Z okazji Dnia Przedszkolaka najmłodszym mieszkańcom Suwałk składam najserdeczniejsze serdeczne życzenia szczęśliwego, beztroskiego i otoczonego miłością dzieciństwa oraz tego, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był radosny.

Dyrektorzy, Nauczyciele

i Pracownicy suwalskich przedszkoli!

To dzięki Wam przedszkola w naszym mieście są zadbane, kolorowe i zapewniają naszym przedszkolakom najlepsze warunki edukacyjne, a także w zakresie opieki
i wychowania, stanowiąc wizytówkę oświaty w naszym mieście.

To Wy stwarzacie przyjazną dla dziecka atmosferę w przedszkolu, która jest podstawowym warunkiem prawidłowego rozwoju dziecka.

Wysokie kwalifikacje i kompetencje zawodowe kadry pedagogicznej i kierowniczej suwalskich przedszkoli umożliwiają dobre przygotowanie dzieci do dalszej edukacji w szkole podstawowej, na którym buduje się ich sukcesy na kolejnych etapach edukacyjnych.

Drodzy Rodzice!

Pragnę zapewnić, że bardzo doceniam wysokie zaangażowanie Państwa w życie przedszkoli naszego miasta, a także wszelką pomoc, która wpływa na systematyczną poprawę warunków edukacyjnych i warunków pobytu w placówkach Waszych dzieci.

Szanowni Państwo!

Za to wszystko pragnę Państwu oraz wszystkim pracownikom suwalskich przedszkoli serdecznie podziękować i zapewnić, że suwalski samorząd, tak jak dotychczas, będzie wspierał działalność przedszkoli na terenie miasta, starając się w miarę możliwości zapewnić im jak najlepsze warunki organizacyjne, finansowe i w zakresie bazy dydaktycznej.

Wszystkim Państwu życzę dużo zdrowia, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz tego, aby Wasze dzieci i wychowankowie po latach docenili trud rodzicielski i pedagogiczny włożony w ich wychowanie i rozwój.

 Prezydent Miasta Suwałk

 Czesław Renkiewicz