Mała Filharmonia- warsztaty muzyczne
11 stycznia 2023 roku wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w warsztatach muzycznych, na których poznały budowę i brzmienie gitary i kontrabasu.
11 stycznia 2023 roku wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w warsztatach muzycznych, na których poznały budowę i brzmienie gitary i kontrabasu.
W dniu 11.01.2023 r. rozdano dyplomy i nagrody z Rodzinnego Konkursu Plastycznego „Anioły”. Termin został przesunięty z grudnia na dzień dzisiejszy ze względu na małą frekwencję dzieci. W konkursie uczestniczyło 59 dzieci…z tego zostało przyznanych 10 wyróżnień. Wszystkim dzieciom wręczono dyplomy z upominkami. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się w przygotowaniu Aniołów.
„W karnawale wszyscy urządzają bale.To tradycja bardzo stara,strojów pięknych co niemiara.Niech się bawią duzi , malizgromadzeni na tej sali.” Dnia 10.01.2023 roku w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany Bal Przebierańców. W sali ozdobionej kolorowymi balonami i w rytmie znanych dzieciom przebojów przygotowanych przez DJ Słomę dzieci bawiły się znakomicie. Jak na prawdziwy bal karnawałowy … Czytaj dalej
Święta tuż, tuż, więc nadszedł czas na pieczenie pierniczków. Dzieci dodały składniki potrzebne do zrobienia ciasta, wałkowały i wykrawały różne wzory- choinki, księżyce, dzwonki i gwiazdki . Efektem naszej pracy były pełne blaszki ciasteczek , które zostały upieczone i udekorowane. Zapach pierników wprawił nas w świąteczny nastrój.
14.12.2022 roku 5 -6 latki wybrały się do kina na film pt. „Mama Mu wraca do domu”. Główna bohaterka to odlotowa krowa, która nigdy się nie nudzi. Zamiast siedzieć na łące, woli próbować nowych rzeczy – stania na głowie, jazdy na deskorolce, a nawet nurkowania! W codziennych wybrykach towarzyszy jej oddany przyjaciel – Pan Wrona. … Czytaj dalej
13 grudnia 2022 roku gościliśmy zaprzyjaźniony duet skrzypcowy Partita. Razem z muzykami śpiewaliśmy najpiękniejsze i najbardziej znane dzieciom kolędy. Serdecznie dziękujemy za piękny koncert, który sprawił, że poczuliśmy zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
W grudniu w grupach Niebieskiej i Pomarańczowej odbyły się zajęcia z panią psycholog Wiolettą Racis, która na co dzień pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Suwałkach. Tematem zajęć były „ Emocje”. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się jak sobie z nimi radzić , jak je akceptować oraz jak unikać i zwalczać agresję. Serdecznie dziękujemy pani Wiolu za … Czytaj dalej
Dnia szóstego grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość… Święty Mikołaj. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości…. oczywiście nie zabrakło prezentów…Był to dzień pełen wrażeń i miłych niespodzianek.
Po raz kolejny włączyliśmy się w akcję charytatywną Mikołajkowy Autobus Radia 5 w Suwałkach. Jak co roku prezenty trafiły do podopiecznych ze Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci ,,Przystań” w Suwałkach. Dziękujemy za życzliwość i okazane serce.
Dzięki teatrowi PASJA, mieliśmy okazję doświadczyć magii nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy za wspaniałe widowisko teatralne … i pamiętajcie Mikołaj patrzy 🙂