Zabawy muzyczno-ruchowe w grupie Pomarańczowej

19 maja 2022 odbyły się zajęcia muzyczno- ruchowe z udziałem rodziców pt. „Majowa łąka”. Dzieci słuchały piosenek i bawiły się sigumą  przy  muzyce poważnej „Walc kwiatów”. Były zabawy ruchowo – naśladowcze i taniec motyli. Celem zajęć było rozwijanie muzykalności i poczucia rytmu.

„Alkohol – nie chcemy go w domu” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

W ramach projektu z zakresu Profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii „Przedszkole bez nałogów, część III” zorganizowano konkurs plastyczny pod hasłem: „Alkohol – nie chcemy go w domu”. Uczestnikami konkursu mogły zostać dzieci 5-6 letnie wraz z rodzicami. Prace konkursowe można było wykonać dowolną techniką plastyczną. Do konkursu zgłoszono 30 prac. W dniu dzisiejszym … Czytaj dalej

XI Międzyprzedszkolny Przegląd Utworów Patriotycznych

17 maja Grupa Pomarańczowa wybrała się na do Przedszkola nr 3 na Przegląd Utworów Patriotycznych. Przedszkolaki  z suwalskich przedszkoli zaprezentowały tańce ludowe, piosenki i wiersze o tematyce patriotycznej. Nasza grupa z zainteresowaniem wysłuchała  wierszy pt. „Polska” i „Symbole narodowe” w wykonaniu Michaliny Sawickiej i Kasi Walukiewicz .Pani dyrektor przedszkola wręczyła wszystkim uczestnikom dyplomy i  upominki … Czytaj dalej

Grupa Pomarańczowa z wizytą u suwalskich policjantów

Dnia 12 maja Grupa Pomarańczowa  odwiedziła suwalską komendę Policji. Pani Małgosia przybliżyła dzieciom pracę policji. Z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy sprzęt jakim dysponują mundurowi oraz zwiedziliśmy budynek ,w tym niebieski pokój. Pani policjantka przypomniała zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Najciekawsze jednak dla dzieci było spotkanie przy kojcach psów służbowych. Tata Szymona opowiedział nam o pracy policyjnych … Czytaj dalej

Grupa Pomarańczowa w Bibliotece Publicznej im.M.Konopnickiej w Suwałkach

06.maja grupa Pomarańczowa odwiedziła bibliotekę by uczestniczyć w zajęciach czytelniczych. Dzieci obejrzały teatrzyk kamishibai pt. „Bajka o soli”. Pani Monika i Pan Piotr przedstawili baśń za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, drewnianej, częściowo otwartej skrzynki, pełniącej rolę sceny – ekranu. Poprzez formę małego spektaklu teatralnego dzieci, będące głównym odbiorcą kamishibai, odbywają podróż do magicznej krainy … Czytaj dalej

Przedszkole nr 7 w Suwałkach
Privacy Overview

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.