Dnia 10.01.2023 roku odbędzie w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy. Zabawa będzie miała formę balu przebierańców, dlatego zachęcamy do przebierania się w ciekawe i pomysłowe stroje. Do zobaczenia na wspólnej zabawie.
Bez kategorii
Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki…
Dzieci z grupy FIOLETOWEJ wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Aby wzmocnić nasze zdrowie i odporność wraz z Paniami postanowiliśmy przygotować pyszny sok. Zanim przystąpiliśmy do pracy, zapoznaliśmy się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem i utrwaliliśmy sobie zasady bezpieczeństwa. Składniki jakich … Czytaj dalej
Witaminowa bomba – zajęcia kulinarne
Dnia 11.10.2022 roku grupa Niebieska postanowiła przygotować sok z owoców i marchewki. Zanim przystąpiliśmy do pracy przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie dzieci samodzielnie obierały owoce i przystąpiły do wyciskania soku. Największą radość sprawiło wszystkim konsumowanie własnoręcznie przygotowanego napoju . Wszystkim bardzo smakowało. Serdecznie … Czytaj dalej
Rodzinny konkurs fotograficzny
Zachęcamy wszystkich Rodziców z dziećmi do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie fotograficznym pt. ” Moje dziecko w magicznym plenerze”. Regulamin konkursu fotograficznego: Organizatorem konkursu jest Przedszkole 7 w Suwałkach Konkurs adresowany jest do dzieci i Rodziców z Przedszkola nr 7 w Suwałkach. Celem konkursu jest : · budzenie dziecięcej wrażliwości estetycznej, przełamywaniu barier … Czytaj dalej
Owocowa matematyka
Dzieci poznawały dziś owoce poprzez dotyk, smak i zapach. Przeliczały, segregowały, układały owocowe rytmy. Jednak najlepiej było podczas degustacji naszych liczmanów.
„Mój dom bez alkoholu i innych używek”
W ramach zakończenia projektu z zakresu Profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii „Przedszkole bez nałogów część 3” 6.10.2022r. odbył się teatrzyk stolikowy. Celem wydarzenia była współpraca ze środowiskiem rodzinnym i społecznością przedszkolną w zakresie realizacji profilaktyki przedszkola.
Maluszki liczą owoce
„W jednej ręce mam gruszeczkę – a w drugiej jabłuszko. Zaraz jabłko Tobie dam – podzielimy gruszeczką.” Pod hasłem „Owoce są smaczne i zdrowe” trzylatki liczyły owoce oraz porównywały liczebność zbiorów.
Zajęcia interaktywne Grupa Czerwona
Przedszkolaki za pomocą tablicy interaktywnej utrwalały graficzny zapis swego imienia 🙂
Grupa Czerwona w sali edukacyjnej „Ognik”
Grupa Czerwona intensywnie rozpoczęła nowy rok szkolny. Przedszkolaki wybrały się do sali edukacyjnej ” Ognik” mieszczącej się w Komendzie Państwowej Miejskiej Straży Pożarnej w Suwałkach. Tam dzieci wzięły udział w zajęciach z zakresu obrony przeciwpożarowej. To był dzień pełen niesamowitych wrażeń:)